Únor 2008


Harry Potter a tajomná komnata

23. února 2008 v 10:04 | Hermione Granger |  Harry Potter a Tajomná komnata
Niečo o Tajomnej komnate:
V "tajemné komnatě" je divákovi blíže vysvětlena historie bradavické školy. Dozvídáme se o někdejší existenci čtyř kouzelníků stejných jmen, jako mají nyní jednotlivé koleje (tedy Nebelvír, Zmijozel, Mrzimor a Havraspár). Ti před lety kouzelnickou "univerzitu" založili.Tím, kdo do školy propašoval také onu tajemnou komnatu, byl Zmijozel. Jen jeho dědic může komnatu znovu otevřít a vypustit na svět to, co skrývá a co už kdysi nadělalo v Bradavicích pěknou paseku. A tak se taky stalo. Komnata je otevřena a ve škole začne jít o život, a to hlavně "mudlovským" studentům.
Harry Potter a tajemná komnata
Harry Potter a tajemná komnata představuje řadu nových postav. Kromě jiných je to trochu masochistický ušatý skřítek Dobby, který slouží jedné (nejmenované) kouzelnické rodině a který sám sebe pořád za něco trestá. Právě díky němu se Harry dovtípí, že letos v Bradavicích nebude zrovna bezpečno.
Na scéně se dále objevuje nový profesor, Zlatoslav Lockhart, což je postavička jak vystřižená ze žurnálu a chlubící se svými nesčetnými vítězstvími nad zlou mocí. Ukáže se, že Zlatoslav je ale totálně nepoužitelný a schopný maximálně vyřizovat svou bohatou korespondenci s fanoušky. Jak celou lapálii s tajemnou komnatou (nebo spíš s tím, co komnata skrývá) přežije, se dozvídáme až v závěrečných titulkách.
Harry Potter a tajemná komnata
Ve dvojce nás i nadále provázejí staré známé čarodějnické symboly. Studenti v daleko větší míře používají různá kouzla (např. "vingardium leviosa" na vznášení předmětů, "vera verto" na přeměnu zvířete v pohár nebo staré známé praktické "oculus reparo" na opravu brýlí). Studenti i nadále holdují ryze čarodějnickému sportu - famfrpálu. V tomto díle se proti Harrymu postaví nový chytač Zmizojelu - Draco Malfoy. Zatímco v jedničce při zápase Harryho zlobilo zakleté koště, tentokrát ho pronásleduje destruktivní potlouk. Scéna, v níž se Harry a Draco snaží dohonit Zlatonku a přitom jsou pronásledováni zakletým potloukem je na můj vkus až moc dlouhá. Nechybí samozřejmě roztomilé poštovní sovy, tentokrát v hlavní roli s Ronovou nešikovnou sovičkou, která neustále někde bloudí a do něčeho naráží.
Harry Potter a tajemná komnata
Ve dvojce Harry naplno ocení svůj dar-nedar v podobě schopnosti mluvit hadím jazykem. To sice prokázal už v "kameni mudrců", kdy pustil ze ZOO obrovského hroznýše a do výběhu dostal svého bratránka, ale teprve v tomto díle může svou znalost použít pro ušlechtilejší činy. I když zpočátku je mu tato vlastnost spíš na obtíž, protože i jeho věčný sok lord Valdemort tímto jazykem mluvil…
Stejně jako v jedničce je i dvojka plná krásných vizuálních efektů, které z Harryho dělají to, čím je. Oproti mým dobrodružným kolegům z redakce je to právě to, co se mi na Harryho příbězích nejvíc líbí. Obrovská a přitom nepřekombinovaná fantazie, díky které byste se sami do Bradavic chtěli podívat. Pohyblivé schodiště, proměnlivý strop hlavního sálu bradavické školy nebo nově létající automobil či vrba mlátička. Jen v jediné pasáži jsem dokonalé efekty neocenila, a to v lesní scéně s asi milionem pavouků :-).

O filmu:

Rok: 2002
Režie: Chris Columbus
Scénář: Steve Kloves
V hlavních rolích: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Tom Felton, Maggie Smith, Kenneth Branagh
Délka: 161 minut

Hudby z Harryho Pottera

22. února 2008 v 13:47 | Hermione Granger |  Hudba
Pesničky z Hp5 (¨rozne)
Hymna Rokfortu
HP znelka
Trochu vylepšená znelka :)
Hudba z ministerstva (treba to trochu pretočit do predu lebo na začiatku je TICHO :)
Pesnička ktorá hrala pri tom ked umieral Sirius :(
Pesnička vo vlaku (HP 5)
Pesnička z ministerstva
Odchod Trylownyovej

Video z Princa!

22. února 2008 v 13:25 | Hermione Granger |  Harry Potter a Polovičný princ
Krásne video aj zo šiesteho dielu! Možete tam vidiet smrt Dumbledora a jak Harry pláva v lodke k medajlóniku...inak sú tam ostatné zábery z ostatných dielov.

Krásne animácie DA

22. února 2008 v 13:22 | Hermione Granger |  Animácie
Nouvel Année = Nouvel Résolutions
Bonne rentré a tous . Merchii pour les 1656 Visite et les 800 commentaire du mois de septembre ^^
animation.gif animation image by cuite_aim_for
http://iheartwatson.net/sparkly/animations/002.gif

Dom profesora Slughorna

22. února 2008 v 13:16 | Hermione Granger |  Horace Slughorn

Niečo o natáčaní HP6

22. února 2008 v 13:13 | Hermione Granger |  Harry Potter a Polovičný princ
Natáčení Prince Dvojí Krve pokračuje:

Natáčení nejnovějších scén z Potter filmu bude pokračovat na nádraží v Surbiton (maloměstská oblast v Londýně), a účastnit se bude i Daniel Radcliffe.
Citace:
Seržant Christopher MacKellaich z Britské dopravní policie řekl:

"Budeme mít důstojníky na celém nádraží v pátek, sobotu i neděli v noci, aby vypomáhali s vyřizováním problémů souvisejícími s natáčením.
"Budou natáčet přes noc od večera do rána a my tam budeme mít šest nebo sedm důstojníků každou noc."
Film bude v kinech 21. listopadu 2008
Další článok o natáčaniu:
Dnes se začíná natáčení Prince dvojí krve v anglickém městečku Lacock,které bude trvat týden a zúčastní se ho Dan Radcliffe i Ralph Fiennes.
Můžete vidět fotku lice na které by se měly natáčet scény v Prasinkách.Video Hermiony na hodine Elixírov

22. února 2008 v 10:18 | Ginny Weasley |  Videá

Harry Potter a Fénixov rád - videá

21. února 2008 v 10:08 | Hermione Granger |  Harry Potter a Fénixov rád
Zpár videí z FR!
Upútávka
Začatok v Rokforte :O) ( preslov Umridgovej :( )
Vynechaná scéna
Vianoce u Weasleyovcov